Klawiatury dla graczy

Tak jak alpiniście potrzebny jest zestaw lin i haków, kierowcy rajdowemu dobry samochód tak i w przypadku gdy mamy do czynienia z „wyczynowym” graczem komputerowym (termin ten może u niektórych wywołać uśmiech politowania jednak wbrew pozorom sportowe granie na komputerze też jest ciężkie) np. w Starcrafta czy Counter Strike (zdziwionych informujemy że są miejsca gdzie ludzie tacy traktowani są niczym olimpijczycy i zarabiają na tym pokaźne pieniądze), różnicę pomiędzy wygranym a przegranym wyznacza między innymi odpowiedni sprzęt.
Obok tak oczywistych jak mocny komputer i dobre złącze internetowe powinniśmy postawić tak ważne rzeczy jak mysz i klawiatura. Przecież nie może nastąpić sytuacja gdy w środku rozgrywki nasi partnerzy polegają na nas a nasz sprzęt zawodzi prawda? Dlatego też warto śledzić aktualne nowinki techniczne w poszukiwaniu sprzętu, który sprosta naszym wymaganiom.
W wypadku klawiatur najważniejszym na co musimy zwracać uwagę to tzw. „keyboard ghosting”. Zjawisko to występuje w większości dostępnych na rynku klawiatur i wynika z samej budowy niż z jakiegoś „błędu” i zachodzi gdy próbujemy wcisnąć więcej klawiszy naraz. Przystosowane dla graczy klawiatury powinny być pozbawione możliwości wystąpienia tego zjawiska – bo nie desing czy ilość paneli lcd decydują o jakości klawiatury, a możliwość jej używania w wymaganych warunkach.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Both comments and pings are currently closed.