Najlepszy darmowy antywirus

Na rynku jest wiele dostępnych antywirusów, jednak za te najlepsze trzeba zapłacić czasami spore (jak na polskie warunki) pieniądze. Oczywiście w Internecie znaleźć można wiele darmowych antywirusów, jednak wiele z nich jest niskiej jak na takie oprogramowanie jakości. Przeprowadzono wiele testów – który antywirus jest najlepszy i okazuje się, że nie ma czegoś takiego. Wszystkie programy antywirusowe opierają swoje działanie na bibliotekach definicji szkodliwych kodów. Spora ich część ma wykrywalność wirusów bliską 99%, a skoro wszystkie to jak znaleźć odpowiedni dla siebie program?
Ważne jest by określić czego potrzebujemy – czy dobrego skanera antywirusowego, a może ochrony w czasie rzeczywistym albo dobrego firewall`a lub piaskownicy (wydzielonego przestrzeni testowej dla podejrzanych plików). Biorąc pod uwagę te kryteria można stwierdzić, że najlepszym antywirusem jest avast! Home edition. Posiada tryb ochrony rzeczywistej, ochronę anty-spyware i anty-malware, jedyną jego wadą jest pewna nadwrażliwość (czasami wykrywa więcej zagrożeń niż jest ich w rzeczywistości).
Należy pamiętać jednak, że nawet najdroższy i najlepszy pakiet antywirusowy, całkowicie nie zabezpieczy naszego komputera. Jednak przy odrobinie ostrożności nawet darmowy antywirus będzie starczył na tyle długo by dobrze utrzymać higienę i bezpieczeństwo pracy na naszym komputerze i móc spokojnie spać nie martwiąc się o nasze dane.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Both comments and pings are currently closed.