Zjawisko „ghost key” na klawiaturze

Zjawisko key ghosting to zmora wszystkich którzy codziennie korzystają z komputera. Jest ono na tyle powszechne by poważni producenci klawiatur zajęli się nim na poważnie. Wynika ono z samej budowy i sposobu w jaki klawiatura łączy się z komputerem i zachodzi gdy (w dużym uproszczeniu) użytkownik próbuje nacisnąć za dużo klawiszy naraz.
Klawiatura to zbiór klawiszy połączonych przewodami, a zjawisko „klawisza ducha” zachodzi w wypadkach:
– gdy urządzenie nie może odczytać konkretnej kombinacji
– gdy oprogramowanie nie przewiduje odczytywania kombinacji klawiszy
– gdy sposób połączenia klawiatury z komputerem nie jest w stanie przesłać większej ilości informacji np. w wypadku połączenia PS/2
Klawiatura rozpoznaje klawisz poprzez jego pozycję (odczytanie rzędu i kolumny) na siatce przewodów. W przypadku gdy wciśnie się pewną kombinację klawiszy, może ona spowodować pojawienie się sygnału z nie wciśniętego klawisza lub też jego zanik (zablokowanie)
Większość przypadków występowania key ghostingu rozwiązał sam postęp i rozwój technologii – zastąpienie złącza PS/2 nowym USB i wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych w zakresie połączeń klawiszy, jednak zjawisko to nie zostało do końca wyeliminowane. Obecnie najlepsze klawiatury są w stanie prawidłowo rozpoznać do 15 klawiszy naraz, tak więc są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom i przede wszystkim zapalonym graczom.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Both comments and pings are currently closed.